♥משלוח חינם לכל חלקי הארץ ♥

תפריט

יש ריפלוקס גלוי ויש ריפלוקס סמוי

כל מה שרציתם לדעת על ריפלוקס אצל תינוקות

יש ריפלוקס גלוי ויש ריפלוקס סמוי

ריפלוקס הוא עלייה של תוכן הקיבה לוושט (עם או בלי מעבר לחלל הלוע והפה או הקאות).
מדובר בתהליך פיזיולוגי שבד"כ מתרחש בזמן הרפיה זמנית של הסוגר הקיבתי־ושטי – תהליך שמאפשר גלישה חופשית של תוכן הקיבה לוושט. בדרך כלל זה קורה לאחר ארוחה ונמשך כמה דקות, ללא תסמינים כלל או עם תסמינים מועטים.
כשיש הפרעה בתפקוד של הסוגר הוושטי התחתון, עשויים מזון ותוכן חומצי הנמצאים בקיבה להגיע ממנה אל הוושט. (לפעמים אנחנו זקוקים לפעילות כזו של השסתום – המצבים של גזים/הקאה).
מצב בו התינוק פולט אך הפליטה לא מגיעה אל חלל הפה ויורדת חזרה לבטן מוגדר כריפלוקס סמוי, שכן הכאב יכול להיות גדול ולא יבינו מיד מדוע.

תינוק שרק הגיע לעולם עשוי להיות זקוק לזמן הבשלה ותרגול שרירי פיזיולוגי ע"מ שלא לפלוט.

חשוב לשים לב שלא כל תינוק שפולט הרבה סובל מריפלוקס! האכלה בסימני רעב מאוחרים או במצב של סטרס עשויה להיות האבסה, מלווה בליעת אוויר ולכן בריבוי פליטות וכלל לא ריפלוקס. לעיתים גם מדובר בפליטה סבירה ולא מוגברת, מתוך חוסר בשלות של מערכת השרירים הטבעתית.
קיים קשר סטטיסטי בין ריפלוקס ללשון קשורה – קשר בבשלות המערכת ובהשפעת מוקד אחד בשרשרת על המשכה. אם הריפלוקס קשור בהבשלה השרירית והלשון היא שריר בתוך אותה מערכת – קיים קשר כמערכת שלמה, הוליסטית.


הנחיות כלליות לריפלוקס:

להשתדל שלא להגיע למצבי רעב אקוטיים – להאכיל בסימנים המוקדמים ולעיתים יותר תכופות ביממה. להתעלם מהשעון באופן מיוחד.
חשוב ממש לשים לב לסימני רעב ושובע! האכלה כשאין סימני רעב גורמת להעמסה מיותרת על מע' העיכול, לכאבי בטן ולפליטות (ולפספוס מענה לצורך אחר!)
האכלה בתנוחות המאפשרות שפלג הגוף העליון יהיה יחסית ישר.
להשאיר במנח מאונך כ20/30 דק אחרי האוכל (״מנח גרעפס״/ מנח חצי כריעה גם גב ישר, או במנשא בטן לבטן) במיטה,
בשינה – מעט הגבהה מתחת לחלק העליון של המזרון (הנחת קלסר משרדתי מתחת למזרון ע"מ לייצר זווית הגבהה).
במידת האפשר ובהשגחה, להשכיב על הבטן, חיזוק פלג גוף העליון מסייע לריפלוקס!
לפני שפונים לקבל מזון רפואי (שהוא יושב כבד יותר בבטן) אפשר לנסות טיפולים משלימים, הומיאופתיה, להתחיל מוצקים אל גיל ומצב התינוק מאפשר. שימו לב שאם מזון עולה מהקיבה לוושט או לקנה הנשימה – בהחלט עדיף שזה יהיה חלב-אם על פני תמ"ל.

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזור לחנות

  סובב/י כדי לנצח!!

  נסה/י את מזלך כדי לקבל הטבה, הקלד/י את שמך וכתובת האימייל שלך, (בדוק/י קבלת אימייל לאחר סיבוב הגלגל בתיקיית "קידומי מכירות" בתיבת הדואר אלקטרוני)  
  נסה/י את מזלך
  מאשר/ת קבלת תכנים שיווקיים