♥משלוח חינם לכל חלקי הארץ ♥

תפריט

התפתחות חדשה

התפתחות חדשה

התפתחות חדשה

כל שלב התפתחותי מביא איתו אתגרים בשינה.
הבייבי למד פעולה חדשה שהוא מסוגל לבצע (להתהפך מצד לצד/לשבת/לעמוד) והוא מתרגל אותה במהלך היום ובגלל שזה כל כך מרגש אז גם בלילה 

מצד אחד מדהים ומבורך מצד שני יתכן והרדמות יתארכו – כי איזה מגניב זה לתרגל מיומנות חדשה דווקא כשצריך ללכת לישון?!🤪

במידה וכך הדבר אני ממליצה להשתדל וליצור הרבה הזדמנויות לתרגול בזמן עירות, תוך כדי משחק
על מנת למנוע ככל הניתן את הצורך לתרגל במיטה..ואם עדיין יש צורך בתרגול גם לפני השינה תהי סבלנית ובטוחה שכשהקטן שלך יסיים את התרגול ,יהיה מוכן לישון ואם יצטרך עזרה הוא יודיע לך (בבכי או קולות רטינה) וזה יהיה הסימן שלך לגשת ולעזור.

כאשר הבייבי שלך נמצא בשלב של התפתחות חדשה יתכן ויהיו יותר התעוררויות בלילה מהרגיל

למה זה קורה?

הילד שלך מתרגל מיומנות חדשה ובמהלך השינה המח מעבד את הלמידה ויוצר בתוכו קשרים חדשים (לא סתם אומרים ששינה חשובה להתפתחות) אותו עיבוד שקורה במהלך השינה במח גורם להתעוררות פתאומית שבה הילד מוצא את עצמו מיישם את המיומנות החדשה שלמד מבלי לשים לב אפילו.

מכירה את זה שפתאום מתהפך ומתעורר? /פתאום מתיישב או נעמד באמצע הלילה בלי קשר לכלום ?! לפעמים נראה ערני כאילו בוקר…
אז זהו שלא…התעוררויות מהסוג הזה נובעות בעיבוד של המח להתפתחות ולמידה חדשה
וזה ת.ק.י.ן לחלוטין.

גם במהלך הלילה אם יש התעוררויות לא נתערב ונאפשר עצמאות בתחום הזה, במידה וההתעוררות מלווה בבכי ניתן מענה לבכי על מנת להרגיע ונמנע מלהתערב בתנוחות ולשנות את מנח גופו של הילד מהסיבה שהוא כבר יודע לבצע את המיומנות החדשה ואין צורך שנתערב לו, להיפך, נעודד לעצמאות ונאפשר לו להתארגן במרחב השינה ולמצוא תנוחה נוחה בתוך גבולות המיטה בעצמו.

במידה ועדיין לא שולט במיומנות נסייע מעט, נזיז יד או רגל כדי לעזור לחזור למצב שכיבה נוחה במיטה, בהדרגה נוריד את הסיוע ….עד שילמד לעשות זאת לגמרי בעצמו.

איזו מיומנות אתם מתרגלים עכשיו?

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזור לחנות

  סובב/י כדי לנצח!!

  נסה/י את מזלך כדי לקבל הטבה, הקלד/י את שמך וכתובת האימייל שלך, (בדוק/י קבלת אימייל לאחר סיבוב הגלגל בתיקיית "קידומי מכירות" בתיבת הדואר אלקטרוני)  
  נסה/י את מזלך
  מאשר/ת קבלת תכנים שיווקיים