משלוח חינם לכל חלקי הארץ

תפריט

3 טעויות שכל אמא מתחילה מבצעת

יסורי מצפון הם חלק בלתי נפרד מתהליך ההתפתחות הטבעי של כל אם. אין אמא שלא מרגישה לפעמים שהיא מבצעת טעויות בגידול של הרך הנולד. כאשר תינוק מגיח אל העולם, הוא לא בדיוק מגיע עם הוראות הפעלה מסודרות. השוק שאליו מכניס תינוק חדש את המשפחה, יכול לגרום לזעזוע אמיתי בכל מה שהיכרנו לפני כן: פתאום אין זמן לשתות קפה, העייפות משתלטת, אין מספיק סבלנות לבן הזוג, תוכנית הטלוויזיה שכל כך אהבת לראות משודרת בשעה 21:00 – בשעה שהיא כבר לא ריאלית מבחינתך…

זאת הסיבה, שהחלטתי לאסוף את שלוש הטעויות שמבצעת כל אם טרייה, ואשר הן הקריטיות ביותר לדעתי, ובעלות ההשפעה הנרחבת ביותר על ההתנהלות היומיומית של משק הבית. בואו נתחיל.

טעות מספר 1: לא לקחת מספיק זמן לעצמך

אם לא השכלת לייצר לך סדר יום שבו מגיעות לך כמה דקות של שקט, כדי לשתות את הקפה, כדי לצפות בתוכנית שלך, כדי לגלוש בפייסבוק או סתם כדי לרבוץ ולבהות באויר – את תהיי בבעיה קשה.

מידת הסבלנות שלך אל הסביבה תלך ותקטן. יכולת הריכוז שלך תלך ותקטן גם היא. פתאום תרגישי שהכל סוגר עליך ואיבדת את חדוות החיים. הטיפול בתינוק יכול להיות אינטנסיבי ביותר. את צריכה, במקביל, גם לדאוג להאכיל אותו, גם לשטוף את הבקבוקים ולבצע סטריליזציה, גם להחליף מצעים, להחליף טיטולים, לקלח אותו (טקסט שהוא בפני עצמו מורכב), להחליף לו בגדים (משימה שבהחלט דורשת מיומנות, בטח בחורף) ועוד ועוד פעולות שאת צריכה לבצע מבלי שתהיה לך שליטה אמיתית על התזמון שלהן.

אם לא תייצרי לעצמך את מסגרת הזמן הדרושה לך לצורך ההתבוננות הפנימית, בסופו של יום, מי שיפגע באמת מן העניין הוא הרך הנולד, ו… את עצמך.

טעות מספר 2: לא לבקש עזרה כשצריך

לאמא טרייה יש הרבה פעמים הנטייה להראות לסביבה שלה עד כמה היא מסוגלת להסתדר לבד, ועד כמה היא אישה עצמאית וחזקה. למרות שהתכונות המוערכות האלו הן חשובות, אין כל בושה בלבקש עזרה כשצריך. עזרה יכולה לבוא לידי ביטוי באוסף של פעולות, ולא רק באמצעות הענקה של מתנות לידה. אפילו סתם לקרוא לאמא או לאחות שתבואנה להשגיח על התינוק למשך שעה, כדי שתוכלי לצאת ולהתאוורר – זאת עזרה שהיא ללא ספק צריכה להיות חלק בלתי נפרד מתהליך הגידול של כל ילד.

לכן, כדאי יהיה מאוד למצוא את האנשים הנכונים שירכיבו את הסביבה התומכת שלך, כבר אחרי הלידה.

טעות מספר 3: לערוך השוואות

התינוק של השכנה, זה שנולד יומיים אחרי התינוק שלך, כבר זוחל? קופץ? רץ? צוחק? מחייך? נראה שיש בעיה אמיתית בדרך שבה את מגדלת את התינוק שלך, נכון?

ובכן, בגידול ילדים אסור לעשות השוואות. לכל ילד קצב ההתפתחות שלו. יתרה מכך, אין ציר התפתחות אחד. תינוק שנולד צריך לסגל מיומנויות אכילה, חיוך, זחילה, עמידה, תחושה ומגע, שמיעה, זיהוי מילים וצלילים, דיבור ועוד ועוד.

כל ילד הוא עולם ומלואו. אל תנסי לבצע השוואות, לא רק משום שאלו אינן רלוונטיות, אלא גם ובעיקר משום שאין בפנייך באמת, את כלל הנתונים הדרושים לביצוע השוואה כזאת

iw עִבְרִית
X
0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזור לחנות

  סובב/י כדי לנצח!!

  נסה/י את מזלך כדי לקבל הטבה, הקלד/י את שמך וכתובת האימייל שלך, (בדוק/י קבלת אימייל לאחר סיבוב הגלגל בתיקיית "קידומי מכירות" בתיבת הדואר אלקטרוני)  
  נסה/י את מזלך
  מאשר/ת קבלת תכנים שיווקיים